2220J5000332KXR
Mfr.Part #
2220J5000332KXR
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J5000332KXR
Knowles Syfer 2220J5000332KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 3300pF