2220J5000332JXR
Mfr.Part #
2220J5000332JXR
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J5000332JXR
Knowles Syfer 2220J5000332JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 3300pF