2220J5000272JCR
Mfr.Part #
2220J5000272JCR
Description
CAP CER 2700PF 500V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J5000272JCR
Knowles Syfer 2220J5000272JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 2700pF