2220J5000270FCR
Mfr.Part #
2220J5000270FCR
Description
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 2220
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220J5000270FCR
Knowles Syfer 2220J5000270FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 27pF