2220J5000224JXT
Mfr.Part #
2220J5000224JXT
Description
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2220
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J5000224JXT
Knowles Syfer 2220J5000224JXT
0.22μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J5000224JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220J5000224JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm