2220J5000222JDT
Mfr.Part #
2220J5000222JDT
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 2220
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
2200pF
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J5000222JDT
Knowles Syfer 2220J5000222JDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 2200pF