2220J5000222GCR
Mfr.Part #
2220J5000222GCR
Description
CAP CER 2200PF 500V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J5000222GCR
Knowles Syfer 2220J5000222GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 2200pF