2220J5000182KDR
Mfr.Part #
2220J5000182KDR
Description
CAP CER 1800PF 500V X7R 2220
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
1800pF
Datasheets
2220J5000182KDR
Knowles Syfer 2220J5000182KDR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 1800pF