2220J5000182GFR
Mfr.Part #
2220J5000182GFR
Description
CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Temperature
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2220J5000182GFR
Knowles Syfer 2220J5000182GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 1800pF