2220J5000152KDT
Mfr.Part #
2220J5000152KDT
Description
CAP CER 1500PF 500V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
1500pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J5000152KDT
Knowles Syfer 2220J5000152KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 1500pF