2220J5000150GFR
Mfr.Part #
2220J5000150GFR
Description
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
2220J5000150GFR
Knowles Syfer 2220J5000150GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 15pF