2220J5000123KFR
Mfr.Part #
2220J5000123KFR
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 2220
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.012µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
500V
Feature :
High Temperature
Datasheets
2220J5000123KFR
Knowles Syfer 2220J5000123KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 0.012muF