2220J5000123GCR
Mfr.Part #
2220J5000123GCR
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 2220
Capacitance :
0.012µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220J5000123GCR
Knowles Syfer 2220J5000123GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 0.012muF