2220J5000102KXR
Mfr.Part #
2220J5000102KXR
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2220J5000102KXR
Knowles Syfer 2220J5000102KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 1000pF