2220J5000101GCR
Mfr.Part #
2220J5000101GCR
Description
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J5000101GCR
Knowles Syfer 2220J5000101GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 100pF