2220J4K00221JCR
Mfr.Part #
2220J4K00221JCR
Description
CAP CER 220PF 4KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J4K00221JCR
Knowles Syfer 2220J4K00221JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 220pF