2220J3K00272MXT
Mfr.Part #
2220J3K00272MXT
Description
CAP CER 2700PF 3KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J3K00272MXT
Knowles Syfer 2220J3K00272MXT
2700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00272MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220J3K00272MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm