2220J3K00272MXR
Mfr.Part #
2220J3K00272MXR
Description
CAP CER 2700PF 3KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J3K00272MXR
Knowles Syfer 2220J3K00272MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 2700pF