2220J3K00271MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J3K00271MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 3KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
270pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J3K00271MXT
Knowles Syfer 2220J3K00271MXT
270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00271MXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2220J3K00271MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm