2220J3K00271KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J3K00271KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 3KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
270pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
2220J3K00271KCT
Knowles Syfer 2220J3K00271KCT
270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00271KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220J3K00271KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm