2220J3K00271JXT
Mfr.Part #
2220J3K00271JXT
Description
CAP CER 270PF 3KV X7R 2220
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J3K00271JXT
Knowles Syfer 2220J3K00271JXT
270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00271JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220J3K00271JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm