2220J3K00271FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J3K00271FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 3KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±1%
Datasheets
2220J3K00271FCT
Knowles Syfer 2220J3K00271FCT
270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00271FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220J3K00271FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm