2220J3K00271FCR
Mfr.Part #
2220J3K00271FCR
Description
CAP CER 270PF 3KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±1%
Datasheets
2220J3K00271FCR
Knowles Syfer 2220J3K00271FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 270pF