2220J3K00270KCT
Mfr.Part #
2220J3K00270KCT
Description
CAP CER 27PF 3KV C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
27pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J3K00270KCT
Knowles Syfer 2220J3K00270KCT
27pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00270KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220J3K00270KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm