2220J3K00270GCT
Mfr.Part #
2220J3K00270GCT
Description
CAP CER 27PF 3KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
2220J3K00270GCT
Knowles Syfer 2220J3K00270GCT
27pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00270GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220J3K00270GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm