2220J3K00222MXT
Mfr.Part #
2220J3K00222MXT
Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R 2220
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J3K00222MXT
Knowles Syfer 2220J3K00222MXT
2200pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00222MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220J3K00222MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm