2220J3K00221KCT
Mfr.Part #
2220J3K00221KCT
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
2220J3K00221KCT
Knowles Syfer 2220J3K00221KCT
220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00221KCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220J3K00221KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm