2220J3K00221JXT
Mfr.Part #
2220J3K00221JXT
Description
CAP CER 220PF 3KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±5%
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J3K00221JXT
Knowles Syfer 2220J3K00221JXT
220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00221JXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220J3K00221JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm