2220J3K00221FCT
Mfr.Part #
2220J3K00221FCT
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Capacitance :
220pF
Datasheets
2220J3K00221FCT
Knowles Syfer 2220J3K00221FCT
220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00221FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220J3K00221FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm