2220J3K00220JCT
Mfr.Part #
2220J3K00220JCT
Description
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 2220
Ceramic Capacitors
Composition :
Ceramic
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
3kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
C0G NP0 1B
Case Code (Metric) :
Capacitance :
22pF
Weight :
480.014126mg
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J3K00220JCT
Knowles Syfer 2220J3K00220JCT
22pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00220JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.Powered by voltage of 3kV, it can be operated with a voltage of rated DC.
2220J3K00220JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV