2220J3K00220JCR
Mfr.Part #
2220J3K00220JCR
Description
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2220J3K00220JCR
Knowles Syfer 2220J3K00220JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 22pF