2220J3K00182JXT
Mfr.Part #
2220J3K00182JXT
Description
CAP CER 1800PF 3KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Datasheets
2220J3K00182JXT
Knowles Syfer 2220J3K00182JXT
1800pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00182JXT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2220J3K00182JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm