2220J3K00182JXR
Mfr.Part #
2220J3K00182JXR
Description
CAP CER 1800PF 3KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
1800pF
Datasheets
2220J3K00182JXR
Knowles Syfer 2220J3K00182JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 1800pF