2220J3K00181GCR
Mfr.Part #
2220J3K00181GCR
Description
CAP CER 180PF 3KV C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
180pF
Datasheets
2220J3K00181GCR
Knowles Syfer 2220J3K00181GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 180pF