2220J3K00181FCT
Mfr.Part #
2220J3K00181FCT
Description
CAP CER 180PF 3KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
2220J3K00181FCT
Knowles Syfer 2220J3K00181FCT
180pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00181FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220J3K00181FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm