2220J3K00180GCT
Mfr.Part #
2220J3K00180GCT
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
18pF
Datasheets
2220J3K00180GCT
Knowles Syfer 2220J3K00180GCT
18pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J3K00180GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220J3K00180GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm