2220J3K00180GCR
Mfr.Part #
2220J3K00180GCR
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
2220J3K00180GCR
Knowles Syfer 2220J3K00180GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 18pF