2220J3K00180FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J3K00180FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
18pF
Published :
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J3K00180FCR
Knowles Syfer 2220J3K00180FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 18pF