2220J2K50682JXR
Mfr.Part #
2220J2K50682JXR
Description
CAP CER 6800PF 2.5KV X7R 2220
Capacitance :
6800pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J2K50682JXR
Knowles Syfer 2220J2K50682JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 6800pF