2220J2K50680KCR
Mfr.Part #
2220J2K50680KCR
Description
CAP CER 68PF 2.5KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J2K50680KCR
Knowles Syfer 2220J2K50680KCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 68pF