2220J2K50680FCR
Mfr.Part #
2220J2K50680FCR
Description
CAP CER 68PF 2.5KV C0G/NP0 2220
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
68pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J2K50680FCR
Knowles Syfer 2220J2K50680FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 68pF