2220J2K50562JXR
Mfr.Part #
2220J2K50562JXR
Description
CAP CER 5600PF 2.5KV X7R 2220
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Datasheets
2220J2K50562JXR
Knowles Syfer 2220J2K50562JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 5600pF