2220J2K50391GCR
Mfr.Part #
2220J2K50391GCR
Description
CAP CER 390PF 2.5KV C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Datasheets
2220J2K50391GCR
Knowles Syfer 2220J2K50391GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 390pF