2220J2K50332KXR
Mfr.Part #
2220J2K50332KXR
Description
CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
3300pF
Datasheets
2220J2K50332KXR
Knowles Syfer 2220J2K50332KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 3300pF