2220J2K00562KXR
Mfr.Part #
2220J2K00562KXR
Description
CAP CER 5600PF 2KV X7R 2220
Tolerance :
±10%
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J2K00562KXR
Knowles Syfer 2220J2K00562KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 5600pF