2220J2K00561JXR
Mfr.Part #
2220J2K00561JXR
Description
CAP CER 560PF 2KV X7R 2220
Capacitance :
560pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J2K00561JXR
Knowles Syfer 2220J2K00561JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 560pF