2220J2K00560GCR
Mfr.Part #
2220J2K00560GCR
Description
CAP CER 56PF 2KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Published :
Capacitance :
56pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
2220J2K00560GCR
Knowles Syfer 2220J2K00560GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 56pF