2220J2K00391FCR
Mfr.Part #
2220J2K00391FCR
Description
CAP CER 390PF 2KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Published :
Datasheets
2220J2K00391FCR
Knowles Syfer 2220J2K00391FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 390pF