2220J2K00103JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J2K00103JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Capacitance :
10000pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220J2K00103JXR
Knowles Syfer 2220J2K00103JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 10000pF