2220J2500824KDR
Mfr.Part #
2220J2500824KDR
Description
CAP CER 0.82UF 250V X7R 2220
Capacitance :
0.82µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
250V
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J2500824KDR
Knowles Syfer 2220J2500824KDR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.82muF